Program Akışımız

Detayları görmek için '+' simgesine tıklayın

Düğün merasiminin en can  alıcı kısmıdır aslında gelin damatın salona girişi. Bu yüzden biz programlarımızda en çok girişe önem veriyoruz.

  • Giriş müziği seçimi
  • Düğünden önce prova
  • Güller atarak gelin damat karşılama
  • Girişte özel hazırlanmış karşılama ekibi

Gelin damatı giriş müziği eşliğinde salona aldıktan sonra program sunucumuz Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla… Cümlelerini kullanarak bir giriş konuşması yapar.

Genellikle solistimiz tarafından okunur. Kur’an-ı Kerim tilavetini çok uzun tutmuyoruz ki, düğün ortamında hem fazla gürültü hem de kur’an’ın atmosferi bozulmasın.

Solistimiz en güncel tasavvuf eserlerden oluşan sahnesini icra eder. Repertuvarda olduğu kadarıyla istek eserlere yer verebildiği gibi, o güne özel hazırlanmış eserlerle sahnede canlı performans sergiler.

Pasta merasiminde seçtiğiniz müzikle gelin damatı sahneye alıyoruz.

Semazen Gösterimi sizin bütçenize göre belirlenecek olan semazen sayısıyla icra edilir. Özel 20 dakikalık konseptimizi sergilemek için 3-5-7 semazen gereklidir. Genel olarak tercih edilen ise 3 semazenli konsepttir. Semazen gösterimizi ‘videolar‘ bölümünden izleyebilirsiniz.

Solistimizin ikinci sahnesinde, birinci bölüme nazaran daha hareketli eserler icra edilir ve birinci sahneye göre biraz daha uzun sürmektedir.

Program sunucumuzun, gelin damat ve o düğüne özel hazırladığı dua ile kapanış yapılır. Bütün misafirler de duaya eşlik ederek manevi bir ortam oluşturulur.

Takı merasimi çevrenizin adetlerine göre icra edilir. Kimin ne taktığı sunulması gerekiyorsa program sunucumuz bu konuda yardımcı olmaktadır

Kına merasiminde örf ve adetlere göre hangi müzikler türküler çalınıyorsa öncesinde belirleyip prova yaptıktan sonra sahnede onları kullanıyoruz. Dilediğiniz takdirde Kına ekibimiz ile bayan nedimelerimiz, gelinin arkadaşları için kaftanlarımız ve kına tahtımız bulunmaktadır.